Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

Erikoisnäyttelyn 2016 tulokset

Yhdistyksen erikoisnäyttely 2.7.2016 Rantasalmella

Tuomarit:
Jahn Stääv, Ruotsi - nartut (ei pennut), ROP-veteraani, ROP-kasvattaja ja ROP
Joakim Ohlsson, Ruotsi - urokset, pennut, ROP-pentu ja paras jälkeläisryhmä

Näyttelyyn oli ilmoittautunut 101 koiraa.

Vuoden 2016 näyttelytoimikunta kiittää kaikkia näyttelyyn osallistuneita: tuomareita, kehätoimitsijoita, sponsoreita, näytteilleasettajia, katsojia, talkoolaisia ja tietysti kaikkia gööttejä. Oli ihana nähdä teidät kaikki aurinkoisena kesäpäivänä Rantasalmella.

Tulokset löytyvät tämän sivun lopusta. Virallisten luokkien tulokset ovat myös KoiraNetissä.

Lisää kuvia: Miia Kierikki-Malisen kuvat ja Jari Piiran kuvat

 

ROP Danga's Yakari-F (om. Päivi Pirhonen, Espoo) & VSP Mizacks Anouk Mystic Pink (om. Ada Walder, Järvenpää), kuva: Jari Piira

ROP-PENTU Nordville Futuro Figlio (om. Kaija-Leena Sinkkonen) & VSP-PENTU Bodeneis Kajsa Krasse (om. Tiia Grönthal & Jes Aalto), kuva: Miia Kierikki-Malinen

ROP-VET Fennican Ivanilos (om. Inga Kahlman) & VSP-VET Svedala Oyster Pearl (om. Tarja Leponiemi), kuva: Jari Piira

       

ROP-JUN Jaxonville Äärirajoille Vaan (om. Siina Raitanen) & VSP-JUN Jaxonville Äsken Tässä (om. Essi Kuronen),
kuvat: Jari Piira ja Miia Kierikki-Malinen

       

ROP-NUO Mizacks Anouk Mystic Pink (om. Ada Walder, Järvenpää) & VSP-NUO Wäliharjun Grand General (om. Taija Turunen),
kuvat: Jari Piira ja Miia Kierikki-Malinen


ROP-KASVATTAJA kennel Jaxonville, om. Oili Helenius, kuva: Jari Piira

ROP-JÄLK uros Danga's Quasimodo-Å (om. Oili Helenius), kuva: Jari Piira

       

Vas. PARAS TURISTI Cimillan Lisa Lambada (om. Jari Mäki)
Oik. näyttelyn vanhin veteraani, 12-vuotias Pihlspetsens Andy Pandy (om. Oili Helenius), kuvat: Jari Piira

       

Vas. Lapsi ja koira -luokan voittajat Ansa ja Otso Suomela
Oik. Äijähändler-luokan voittajat Asta ja Pekka Sakara, kuvat: Jari Piira

PARAS PARI Jaxonville Usko Vaan ja Jaxonville Näkis Vaan (es. Riikka Halinen), kuva: Jari Piira

 

     


TULOKSET (viralliset luokat myös KoiraNetissä)

UROKSET - DOGS, PENTULUOKKA 5-7 KK - PUPPY CLASS 5-7 M
Nordville Futuro Figlio PEK 1 KP PU-1-PENTU ROP-PENTU
Jaxonville Överdose Örjan PEK 2 KP
Karjakon Samoaja PEK 3 KP
Karjakon Seikkailija PEK 4
Bodeneis Kalle Kaktus PEK -
Jaxonville Överiks Vaan PEK -
Wäliharjun Into Iivari PEK -

UROKSET - DOGS, PENTULUOKKA 7-9 KK - PUPPY CLASS 7-9 M
Adavalls Enda Eskil PEK1 KP
Adavalls Edvin Eko PEK2
Wäliharjun Harmaa Hukka PEK3

NARTUT - BITCHES, PENTULUOKKA 5-7 KK - PUPPY CLASS 5-7 M
Bodeneis Kajsa Krasse PEK1 KP PN-1-PENTU VSP-PENTU
Nordville Futura Figlia PEK2 KP
Nordville Fina Flicka PEK3 KP
Bodeneis Ketty Krokus PEK4 KP
Jaxonville Överallt Perfekt PEK -
Jaxonville Överraskande Fin PEK -
Karjakon Sateenkaari PEK -
Wäliharjun Iskelmä Irma PEK -
Wäliharjun It Ilona PEK -

NARTUT - BITCHES, PENTULUOKKA 7-9 KK - PUPPY CLASS 7-9 M
Adavalls Elit Estelle PEK1 KP
Wäliharjun Hilma Holkki PEK2 KP
Jorsakin Pätevä Pimu PEK3
Wäliharjun Herkku Hottis PEK4
Jorsakin Pirteä Piiku PEK -

 

UROKSET - DOGS, JUNIORILUOKKA - JUNIOR CLASS
Jaxonville Äsken Tässä JUN ERI/1 SA VASERT
Krösaskogens Zune JUN EH/4
Maiskis Zanardi JUN ERI/2 SA
Wäliharjun Gary Grandi JUN ERI/3

UROKSET - DOGS, NUORTEN LUOKKA - INTERMEDIATE CLASS
Calawan Ingemar NUO EH
Calawan Ivar NUO ERI/2
Cimillan Åsmund Hyväjätkä NUO EH
Fennican Jamessi NUO EH/4
Kriikunan Broadway Brando NUO EH/3
Wäliharjun Grand General NUO ERI/1 SA

UROKSET - DOGS, AVOIN LUOKKA - OPEN CLASS
Kriikunan Ace Asterix AVO EH/3
Maiskis Secretariat AVO ERI/1 PU3 SA SERT MVA
Nordville Elvis Presley AVO EH/4
Wäliharjun Dodge Dart AVO ERI/2

UROKSET - DOGS, VALIOLUOKKA - CHAMPION CLASS
Sydspetsens Finn-T VAL ERI SA
Calawan Gunde VAL EH
Danga's Yakari-F VAL ERI/1 PU1 SA ROP
Fennican William VAL ERI
Jaxonville Usko Vaan VAL ERI
Kompiaisen Doktorin Erikoinen VAL ERI/4 SA
Kriikunan Artist Anis VAL ERI/3 PU4 SA
Maiskis Richard VAL EH
Mystarz Grande Design VAL ERI
Nordville Bearberry VAL ERI
Nordville Eric Clapton VAL ERI/2 PU2 SA
Wäliharjun Copper Chopper VAL ERI SA
Wäliharjun Elmeri Eno VAL ERI

UROKSET - DOGS, VETERAANILUOKKA - VETERAN CLASS
Antimos Edgar Schein VET ERI/3
Fennican Ivanilos VET ERI/1 SA VET-ROP
Pihlspetsens Andy Pandy VET ERI/2 SA

 

NARTUT - BITCHES, JUNIORILUOKKA - JUNIOR CLASS
Aurinkolan Aamu JUN ERI/4 SA
Aurinkolan Aliisa JUN ERI/2 SA
Jaxonville Åå-La-Laa Lady JUN EH
Jaxonville Äkkiä Vaan JUN ERI
Jaxonville Äärirajoille Vaan JUN ERI/1 SA VASERT
Kriikunan California Candy JUN EH
Kriikunan Cheerleader Chiepsie JUN ERI/3 SA
Maiskis Zemelda JUN ERI
Maiskis Zenyatta JUN ERI
Wäliharjun Greta Garbo ERI

NARTUT - BITCHES, NUORTEN LUOKKA - INTERMEDIATE CLASS
Calawan Idunna NUO EH/4
Jaxonville Zuit Zait Vaan NUO ERI/3
Kriikunan Betty Boop NUO ERI/2 SA
Mizacks Anouk Mystic Pink NUO ERI/1 PN1 SA SERT VSP

NARTUT - BITCHES, AVOIN LUOKKA - OPEN CLASS
Bodeneis Frida Frid AVO EH
Hallausvan Viisas Wenla AVO ERI/4 SA
Iraweiler Cladonia AVO ERI/1 SA
Jaxonville Yllin Kyllin AVO ERI
Kriikunan Annabell Alissa AVO ERI/2 SA
Maiskis Saratoga AVO ERI
Tappitaivalen Ametisti AVO ERI/3 SA
Wäliharjun Cherry Cake AVO ERI
Wäliharjun Cindy Catwalk AVO ERI

NARTUT - BITCHES, VALIOLUOKKA - CHAMPION CLASS
Danga's Yoko Tsuno-F VAL ERI/4 SA
Jaxonville Näkis Vaan VAL ERI SA
Jaxonville Paula Punapippuri VAL ERI SA
Jaxonville Pia Pitkähäntä VAL ERI SA
Jaxonville Vartoos Vaan VAL ERI SA
Jaxonville X-Elentti Elli VAL ERI/3 SA
Jaxonville X-Tremisti Essi VAL ERI/2 SA PN3
Jaxonville Yritäs Vaan VAL ERI/1 SA PN2
Maiskis Ratina VAL ERI SA
Nordville Bilberry VAL ERI SA
Svedala Peppi Porslinsdocka VAL ERI SA
Svedala Tilly Talltita VAL ERI SA
Wäliharjun Derby Doll VAL ERI SA

NARTUT - BITCHES, VETERAANILUOKKA - VETERAN CLASS
Adavalls Corinna VET ERI
Fennican Balantaika VET ERI/2 SA
Fennican Glaissa VET ERI/3 SA
Fennican Miss Marbella VET ERI/4 SA
Handskes Allsidig Saga VET ERI
Jaxonville Kappas Vaan VET ERI
Svedala Oyster Pearl VET ERI/1 SA PN4 VET-VSP

 

KASVATTAJALUOKKA - BREEDERS CLASS
Fennican, om. Inga Kahlman, Kylmälä, 2 KP
Jaxonville, om. Oili Helenius, Turku, 1 KP ROP-KASV
Kriikunan, om. Katariina Dolmatoff, Hyvinkää
Maiskis, om. Maija Henttonen, Kauniainen  
Nordville, om. Jari Mäki, Tampere, 3 KP
Wäliharjun, om. Kirsi Liikonen, Järvelä, 4 KP

JÄLKELÄISLUOKKA - PROGENY CLASS 
uros Danga’s Quasimodo-Å, om. Oili Helenius, 1 KP ROP-JÄL
 esitetyt koirat: Cimillan Åsmund Hyväjätkä, Jaxonville Usko Vaan, Jaxonville X-Elentti Elli ja Jaxonville X-Tremisti Essi
uros Fennican William, om. Tiina Mäkelä
 esitetyt koirat: Aurinkolan Aamu, Aurinkolan Aliisa, Jaxonville Yllin Kyllin ja Jaxonville Yritäs Vaan
narttu Jaxonville Näkis Vaan, om. Oili Helenius, 2 KP
 esitetyt koirat: Jaxonville Äsken Tässä, Usko Vaan, Äärirajoille Vaan ja Zuit Zait Vaan
uros Mystarz Grande Design, om. Katariina Dolmatoff, 3 KP
 esitetyt koirat: Jaxonville Äsken Tässä, Fennican Jamessi, Jaxinville Äärirajoille Vaan ja Wäliharjun Derby Doll
narttu Svedala Peppi Porslinsdocka, om. Jari Mäki, 4 KP
 esitetyt koirat: Nordville Elvis Presley, Bearberry, Eric Clapton ja Bilberry

 

TURISTILUOKKA, tuomari Jahn Stääv, Ruotsi
1. narttu Cimillan Lisa Lambada, om. Jari Mäki
2. uros Handskes Duglig Frej, om. Tarja Vataa
3. uros Nordville Chilipepper, om. Heidi Härkönen & Tuomas Mäenpää

PARIKILPAILU, tuomari Joakim Ohlsson
1. Upi & Ylva, es. Riikka Halinen
2. Svea & Pentti, es. Ada Walder
3. Walpuri & Punpa, es. Maija Henttonen
4. Tassu & Tiltu, es. Elina Puonti

ÄIJÄHÄNDLER, tuomari Satu Heino
1. Asta & Pekka Sakara
2. Jatsi & Pirkka Virtanen
3. Lara & Jukka Malinen

LAPSI JA KOIRA, tuomari Satu Heino
1. Ansa & Otso Suomela