Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

Erikoisnäyttelyn 2015 tulokset

Yhdistyksen erikoisnäyttely 8.8.2015 Helsingissä

Tuomarit:
Hans Lehtinen (nartut, kasvattaja- ja jälkeläisryhmä, ROP-vet, ROP)
Paula Rekiranta (pennut 5-7 kk ja 7-9 kk, urokset, ROP-pentu, ROP-jun, ROP-nuo)

Näyttelyyn oli ilmoittautunut 159 koiraa.

Vuoden 2015 näyttelytoimikunta kiittää kaikkia näyttelyyn osallistuneita; tuomareita, kehätoimitsijoita, sponsoreita, näytteilleasettajia ja tietysti kaikkia gööttejä. Oli ihana nähdä väki sankoin joukoin aurinkoisessa Tuomarinkartanossa.

Tulokset löytyvät tämän sivun lopusta.

Kuvat: Annaleena Sevillano, ellei toisin mainita

ROP Bodeneis Carr Calgary (om. Niina ja Jarkko Halonen) & VSP Wäliharjun Derby Doll (om. Tarja Laaksonen ja Kirsi Liikonen)

 

       

 ROP-JUN Maiskis Secretariat (om. Pirkka Virtanen ja Satu Pietarinen) & VSP-JUN Mizacks Anouk Mystic Pink (om. Ada Walder)

 

       

ROP-NUO Wäliharjun Derby Doll (om. Tarja Laaksonen ja Kirsi Liikonen) & VSP-NUO Danga's Yakari-F (om. Päivi Pirhonen)

 

       

ROP-VET Bodeneis Carr Calgary (om. Niina ja Jarkko Halonen) & VSP-VET Fennican Balantaika (om. Ada Walder)

 

 

ROP-PENTU Jaxonville Åå-La-Laa Lady (om. Oili Helenius)

 

PARAS TURISTI Adavalls Nem Goljat Jr (om. Tuulikki Viitanen)

 

PARAS PARI Fennican Kirsikka & Iraweiler Caltha (kuva: Ada Walder)

 

ROP-KASVATTAJA kennel Jaxonville, om. Oili Helenius

 

ROP-JÄLK uros Pihlspetsens Andy Pandy (om. Oili Helenius)

 

        Koiravalokuvaus.fi     K-Supermarket 
Torpparinmäki

 

TULOKSET

UROKSET - DOGS, PENTULUOKKA 5-7 KK - PUPPY CLASS 5-7 M
Jaxonville Å-Modell Ville, om. Villanen Kai, PEK 1 KP PU-1-PENTU VSP-PENTU
Jaxonville Åttonde Åke, om. Siltanen Päivi, PEK 2 KP
Jaxonville Åbost Ollaan, om. Aalto Riku & Vapanen Aino, PEK 3
Jaxonville Åkare Ossi, om. Keskiaho Eija, PEK 4

UROKSET - DOGS, PENTULUOKKA 7-9 KK - PUPPY CLASS 7-9 M
Fixan's Qvarting, om. Kuivalainen Juho, PEK 1 KP PU-2-PENTU
Fennican Jarudy, om. Joensuu Juha, PEK 2

 

NARTUT - BITCHES, PENTULUOKKA 5-7 KK - PUPPY CLASS 5-7 M
Jaxonville Åå-La-Laa Lady, om. Helenius Oili, PEK 1 KP PN-1-PENTU ROP-PENTU
Jaxonville Åmiga Åsa, om. Rajamäki Jutta & Sahrman Jone, PEK 2

NARTUT - BITCHES, PENTULUOKKA 7-9 KK - PUPPY CLASS 7-9 M
Fennican Jadelle, om. Kurki Merja, PEK 1
Calawan Idunna, om. Laamanen Anne & Jenna, PEK 2

 

UROKSET - DOGS, JUNIORILUOKKA - JUNIOR CLASS
Cimillan Åke Kelpojätkä, om. Salonen Katja, JUN EH
Iraweiler Digitalis, om. Junni Jaana, JUN EH
Jaxonville Yhteishyvä, om. Äijälä Erja, JUN ERI
Jaxonville Ylivoimaa, om. Katila Emmi, JUN ERI
Jaxonville Yritä Edes, om. Salonen Miika, JUN ERI/4
Knalletorpets Zverker-Zmula, om. Iskala Anna, JUN EH
Kriikunan Broadway Brando, om. Lagerstedt Tarja, JUN ERI
Maiskis Secretariat, om. Virtanen Pirkka & Pietarinen Satu, JUN ERI/1 SA ROP-JUNIORI
Maiskis Shergar, om. Nurmi Jenni, JUN ERI/3
Mizacks Aldis Blue Ball, om. Vuorijärvi Riikka, JUN H
Sydspetsens Finn-T, om. Dunaeva Tatiana, JUN ERI/2 SA

UROKSET - DOGS, NUORTEN LUOKKA - INTERMEDIATE CLASS
Danga's Yakari-F, om. Pirhonen Päivi, NUO ERI/1 SA PU-2 SERT VSP-NUORI

Fennican Grosso, om. Väänänen Nina, NUO ERI/3 SA
Fennican Hardwick, om. Loponen Asta, NUO EH
Jaxonville Yksi Vielä, om. Niemi Sini, JUN ERI
Kompiaisen Doktorin Erikoinen, om. Halonen Niina & Jarkko, NUO ERI/2 SA PU-3 VARA-SERT
Maiskis Ferro, om. Loukimo Niina, NUO H
Maiskis Fuego, om. Peltonen Ulla, NUO EH
Niinipuun Puuha-Pete, om. Markkanen Riina, NUO EH
Wäliharjun Dodge Dart, om. Mikkola Leena & Ahvenniemi Erkki, NUO ERI/4
Wäliharjun Elmeri Eno, om. Hakala Johanna & Eero, NUO ERI

UROKSET - DOGS, AVOIN LUOKKA - OPEN CLASS
Fennican Aaron, om. Lagerstedt Tarja, AVO EH
Fennican Donovan, om. Vallivuori Anna & Ojala Ville, AVO EH
Fennican Federico, om. Hagman Helga, AVO ERI
Fennican Hercules, om. Kolehmainen Jonna & Ville, AVO ERI
Gismon Chico, om. Iskala Anna, AVO H
Hiidenkulman Hermanni Hurja, om. Aumala Petteri, AVO ERI
Jaxonville X-Box Boss, om. Aikko Anni, AVO ERI/4 SA
Karjakon Jokapoika, om. Rautiainen Hannele, AVO ERI
Keltaruusun Gromit, om. Diomin Kristiina & Holappa Rasmus, AVO EH
Keltaruusun Pongo, om. Kaisla Elina & Reini Markus, AVO ERI
Lejondalens Manne Mandelkubb, om. Jokinen Anne, AVO ERI
Maiskis Renard, om. Laitinen Tarja, AVO ERI
Nordville Barberry, om. Mäki Jari & Viljanen Tiina, AVO EH
Nordville Eric Clapton, om. Laine Emma & Mäki Jari, AVO ERI/1 SA
Ollin-Oilin Anders, om. Ek Ulla, AVO ERI
Tulikäpälän Pieni Pyromaani, om. Mäkinen Carita, AVO EH
Wäliharjun Battler Britton, om. Takala Jenni, AVO ERI/3 SA
Fennican Fridolf, om. Pärnänen Meeri, AVO ERI/2 SA

UROKSET - DOGS, VALIOLUOKKA - CHAMPION CLASS
Acmen Wagner, om. Huovala Iina, VAL ERI
Danga's Quasimodo-Å, om. Helenius Oili, VAL ERI/1 SA
Fennican Navigator, om. Mäkelä Tiina, VAL ERI
Fennican Quicks, om. Kaisla Elina, VAL ERI
Fennican William, om. Mäkelä Tiina, VAL ERI
Jaxonville Usko Vaan, om. Helenius Oili, VAL ERI
Konnunkodon Ingjald Isflak, om. Virtanen Eija, VAL ERI
Maiskis Richard, om. Oinio Nelli, VAL ERI/4 SA
Mystarz Grande Design, om. Dolmatoff Katariina, VAL ERI/2 SA
Svedala Rikhard Riddare, om. Rantanen Noora, VAL ERI/3 SA

UROKSET - DOGS, VETERAANILUOKKA - VETERAN CLASS
Adavalls Christon Grey, om. Savin Laura & Mihai, VET ERI
Bodeneis Carr Calgary, om. Halonen Niina & Jarkko, VET ERI/1 SA PU-1 ROP-VET ROP
Fennican Ivanilos, om. Kahlman Inga, VET ERI/2 SA PU-4
Fennican Xero Xclucive, om. Väänänen Nina, VET ERI
Jaxonville Matti Mainio, om. Vapanen Mikko, VET ERI/3 SA
Jorsakin Dino, om. Markkanen Riina, VET ERI
Konnunkodon Elric Melnibone, om. Toropainen Anne, VET ERI
Pihlspetsens Andy Pandy, om. Helenius Oili, VET ERI/4 SA

 

NARTUT - BITCHES, JUNIORILUOKKA - JUNIOR CLASS
Cimillan Åfelia Lorulikka, om. Kuukka Katja, JUN EH
Cimillan Ågot Tarutyttö, om. Toivonen Siiri, JUN EH
Elke's Acacia, om. Tuhkanen Tiia, JUN EH
Fennican Hildegard, om. Nummi Maaret, JUN ERI
Fennican Isla, om. Kahlman Inga, JUN ERI
Iraweiler Dianthus, om. Vuorinen Satu, JUN EH
Jaxonville Za Za Zaa, om. Karonen Seija, JUN ERI/4
Jaxonville Zik Zak Zara, om. Heinonen Terhi, JUN EH
Jaxonville Zuit Zait Vaan, om. Lepistö Katja, JUN EH
Kriikunan Betty Boop, om. Dolmatoff Katariina & Toivanen Tiina, JUN EH
Maiskis Saratoga, om. Henttonen Maija & Meiseri Anni, JUN ERI/3 SA
Maiskis Sylmar, om. Kasanen Julia, JUN EH
Mizacks Anouk Mystic Pink, om. Walder Ada, JUN ERI/1 SA PN-2 VARA-SERT VSP-JUNIORI
Sadepilven Anni Aarnivalkea, om. Viitanen Tuulikki, JUN T
Sharinjah Skrållan, om. Jalander Heli & Koivula Kristina, JUN EH
Sharinjah Supatus, om. Rautio-Visuri Anne, JUN EH
Sänningegårdens Signe Sockerärta, om. Hotanen Kirsi, JUN ERI/2 SA
Taikakuonon Ginella, om. Salo Niina, JUN ERI
Taikakuonon Gisella, om. Kiuru Leena, JUN H
Tappitaivalen Balleriina, om. Martinmäki Laura, JUN EH
Tappitaivalen Beiley, om. Simola Riikkaliisa, JUN EH
Tappitaivalen Bellis, om. Vahtera Sanna, JUN EH
Tulikäpälän Tintti Tulentekijä, om. Lattunen Tiina & Vilen Toni, JUN ERI
Wäliharjun Femme Fatale, om. Jernström Hanna & August, JUN EH

NARTUT - BITCHES, NUORTEN LUOKKA - INTERMEDIATE CLASS
Calawan Gerda, om. Laamanen Anne, NUO ERI/4
Calawan Halla, om. Laamanen Anne & Roivio Kirsi, NUO ERI/2 SA
Danga's Yoko Tsuno-F, om. Mäki Jari, NUO ERI/3
Fennican Golda Glitter, om. Artjoki Anu, NUO ERI
Hallausvan Viisas Wenla, om. Marin Sirpa & Ahti, NUO EH
Jaxonville Yllin Kyllin, om. Taskinen Saija, NUO EH
Jaxonville Yritäs Vaan, om. Lummeranta Jemina, NUO ERI
Maiskis Florencia, om. Henttonen Maija & Lamminaho Mari, NUO H
Wäliharjun Derby Doll, om. Laaksonen Tarja & Liikonen Kirsi, NUO ERI/1 SA PN-1 SERT ROP-NUORI VSP

NARTUT - BITCHES, AVOIN LUOKKA - OPEN CLASS
Acmen Wiivi, om. Larkiola Maiju, AVO ERI/2
Fennican Gunfrida, om. Enström Aila & Raukko Jari, AVO H
Fennican Yaffa, om. Kitinoja Karoliina, AVO H
Iraweiler Caltha, om. Vuorinen Satu & Sonja, AVO EH
Iraweiler Cladonia, om. Sarin Elina, AVO ERI/3
Jaxonville Sillä Silmällä, om. Tuovio Tove, AVO ERI
Jaxonville X-Tremisti Essi, om. Harkola Marja-Liisa, AVO ERI/1 SA
Karjakon Piikatyttö, om. Lehto Anni & Välimäki Samuli, AVO EH
Karjakon Taikatassu, om. Mikkola Marja, AVO EH
Keltaruusun Uljas Kotka, om. Väänänen Nina, AVO EH
Maiskis Lunaria, om. Diomin Kristiina & Holappa Rasmus, AVO H
Maiskis Rubina, om. Rahkola Katja, AVO EH
Nordville Eartha Kitt, om. Kosonen Sonja & Mäki Jari, AVO EH
Tappitaivalen Ametisti, om. Puonti Elina, AVO ERI/4 
Wäliharjun Cherry Cake, om. Sarin Elina, AVO EH

NARTUT - BITCHES, VALIOLUOKKA - CHAMPION CLASS
Acmen Wilma, om. Vataa Tarja, VAL ERI
Bodeneis Fanny Fasta, om. Viitanen Tuulikki, VAL ERI
Bodeneis Fina Finna, om. Hotanen Kirsi, VAL ERI/2 SA
Fennican Tiffany, om. Kahlman Inga, VAL ERI/4 SA
Fennican Älwiira, om. Kurki Merja, VAL ERI
Jaxonville Nippa Nappa, om. Suonsivu Terhi, VAL ERI/3 SA
Jaxonville Paula Punapippuri, om. Puonti Elina, VAL ERI/1 SA PN-4
Jaxonville Peggy Pikseli, om. Viheroja Tuula, VAL ERI
Jaxonville Tattista Vaan, om. Viheroja Tuula, VAL ERI
Jaxonville Toivoa Täynnä, om. Laaksonen Mervi, VAL ERI
Jaxonville Vartoos Vaan, om. Helenius Oili, VAL ERI
Maiskis Rexina, om. Rokkonen Erja, VAL ERI
Nordville Bilberry, om. Laine Emma & Mäki Jari, VAL ERI
Svedala Oyster Pearl, om. Leponiemi Tarja & Kärnä Riku, VAL ERI
Svedala Peppi Porslinsdocka, om. Mäki Jari, VAL ERI
Svedala Tilly Talltita, om. Mäkelä Tiina & Kahlman Inga, VAL ERI
Tulikäpälän Roihu Raisa, om. Rahkola Katja, VAL ERI
Umanoma Tulatullallaa, om. Koivula Kristiina, VAL EH

NARTUT - BITCHES, VETERAANILUOKKA - VETERAN CLASS
Bodeneis Beata Beruthiel, om. Olkkonen Tanja, VET ERI
Cimillan Karolina Korea, om. Nordström Jenna, VET ERI
Fennican Balantaika, om. Walder Ada, VET ERI/1 SA PN-3 VSP-VET
Fennican Glaissa, om. Kahlman Inga, VET ERI/2 SA
Fennican Kirsikka, om. Vuorinen Satu & Sonja, VET ERI
Fennican Äbby Ädelsten, om. Kurki Merja, VET ERI
Handskes Allsidig Saga, om. Klossner Salla, VET ERI
Jaxonville Kappas Vaan, om. Helenius Oili, VET ERI/3 SA
Stenrikas Busiga Bessie, om. Helenius Oili, VET ERI/4

 

KASVATTAJALUOKKA - BREEDERS CLASS
Bodeneis, om. Hotanen Kirsi, 3 KP
Cimillan, om. Männistö-Rahunen Päivi,  EI ESITETTY
Fennican, om. Kahlman Inga, 2 KP
Jaxonville, om. Helenius Oili, 1 KP ROP-KASV
Maiskis, om. Henttonen Maija, 4 KP
Nordville, om. Mäki Jari
Svedala, om. Whitmarsh Anita
Tulikäpälän, om. Saari Milla, EI ESITETTY
Wäliharjun, om. Liikonen Kirsi

JÄLKELÄISLUOKKA - PROGENY CLASS
uros Danga's Quasimodo-Å, om. Helenius Oili, EI ESITETTY
uros Fennican William, om. Mäkelä Tiina, 3
narttu Jaxonville Näkis Vaan, om. Helenius Oili, EI ESITETTY
uros Jaxonville Usko Vaan, om. Helenius Oili, EI ESITETTY
narttu Krösaskogens Teija, om. Henttonen Maija, 2 KP
uros Pihlspetsens Andy Pandy, om. Helenius Oil,i 1 KP ROP-JÄLK
narttu Svedala Peppi Porslinsdocka, om. Mäki Jari, 4

 

TURISTILUOKKA, tuomari Paula Rekiranta
uros Adavalls Ben Goliat Jr, om. Viitanen Tuulikki, 1.
narttu Cimillan Lisa Lambada, om. Mäki Jari, 4.
uros Cimillan Ykä Yxkaveri, om. Vainio Susanna, 3.
uros Handskes Duglig Frej, om. Vataa Tarja, 2.
uros Wäliharjun Fendt Farmer, om. Näsäkkälä Riitta

PARIKILPAILU, tuomari Paula Rekiranta
1. Fennican Kirsikka & Iraweiler Caltha
2. Pihlpetsens Andy Pandy & Jaxonville Kappas Vaan
3. Jaxonville Paula Punapippuri & Tappitaivalen Ametisti
4. Acmen Wilma & Jaxonville Nippa Nappa
Tappitaivalen Bellis & Tappitaivalen Beiley
Nordville Eric Clapton & Nordville Eartha Kitt
Fennican Fridolf & Svedala Tilli Taltita
Kriikuna Broadway Brando & Kriikunan Betty Boop
Fennican Xero Xclusive & Maiskis Shergar

LAPSI JA KOIRA, tuomari Annaleena Sevillano
1. Alisa Villa & Eetu
2. Atte Simola & Emma
3. Tiia Olkkonen & Hilla
4. Helmi Partanen & Sissi
Mette Rautio-Visuri & Susu
Emilia Kolehmainen & Herkku
Aaro Simola & Tiltu
August Jernström & Luna
Julius Joensuu & Rudy

ÄIJÄHANDLER, tuomari Elina Sarin
1. Marko Partanen & Sissi
2. Miika Salonen & Eetu
3. Pirkka Virtanen & Jatsi
4. Matti Pittimäki & Igor
Eero Hakala & Pate
Jani Simola & Emma
Arttu Korkela & Tiltu
Ismo Kaltojärvi & Terra
Jouni Rokkonen & Milli
Mikko Tommo & Fabi
Aitor Sevillano & Riemu