Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

Erikoisnäyttelyn 2014 tuloksetErikoisnäyttelyn logo © Päivi MartiskainenErikoisnäyttelyn logo © Päivi Martiskainen

Yhdistyksen erikoisnäyttely 17.8.2014 Lempäälässä

Tuomarit:
Perttu Ståhlberg (pennut 5-7 kk ja 7-9 kk, nartut, ROP, ROP-vet, kasvattajaluokka)
Pekka Teini (urokset, ROP-jun, ROP-nuo, jälkeläisluokka)

Näyttelyyn oli ilmoittautunut 144 koiraa.

Tulokset löytyvät tämän sivun lopusta.

Kuvat: Aki Leppälä

ROP Bodeneis Carr Calgary (om. Niina Halonen) & VSP Jaxonville Paula Punapippuri (om. Elina Puonti)

 

ROP-PENTU Calawan Hertta (om. Virve Kristiina Ahtola) & VSP-PENTU Jaxonville Yksi Vielä (om. Sini Niemi)

 

           

Vas. ROP-VET Bodeneis Carr Calgary (om. Niina Halonen) & VSP-VET Fennican Äbby Ädelsten (om. Merja Kurki)
Oik. näyttelyn vanhin veteraani, 15-vuotias Jaxonville Gandalfiina (om. Maj-Len Påfs)

 

       

ROP-JUN Jaxonville X-Elentti Elli (om. Riikka Penttilä) & VSP-JUN Nordville Eric Clapton (om. Emma Laine)

 

       

ROP-NUO Jaxonville Toivoa Täynnä (om. Mervi Laaksonen) & VSP-NUO Wäliharjun Copper Chopper (om. Noora Heikkinen)

 

PARAS TURISTI Adavalls Nem Goljat Jr. (om. Tuulikki Viitanen)

 

ROP-KASVATTAJA kennel Jaxonville, om. Oili Helenius (kuva: Mikko Vapanen)

 

ROP-JÄLK uros Danga's Quasimodo-Å (om. Oili Helenius)

KAIKKI TULOKSET

UROKSET - DOGS, PENTULUOKKA 5-7 KK - PUPPY CLASS 5-7 M
Jaxonville Yksi Vielä, om. Sini Niemi, Nousiainen, PEK 1 KP PU-1-PENTU VSP-PENTU
Jaxonville Ylivoimaa, om. Emmi Katila, Lappi, PEK 2 KP
Jaxonville Yritä Edes, om. Miika Salonen, Turku, PEK 3 KP

UROKSET - DOGS, PENTULUOKKA 7-9 KK - PUPPY CLASS 7-9 M
Hallausvan Ujo Urho, om. Sari Virtanen, Pori, PEK 3
Kompiaisen Doktorin Erikoinen, om. Niina & Jarkko Halonen, Siltakylä, PEK 2 KP
Kompiaisen Draivia Päivään, om. Maj-Len Påfs, Tampere, PEK 1 KP PU-2-PENTU 

 

 
 
 
 
 
 

NARTUT - BITCHES, PENTULUOKKA 5-7 KK - PUPPY CLASS 5-7 M
Calawan Halla, om. Kirsi Roivio & Anne Laamanen, Savonlinna, PEK 2 KP
Calawan Hertta, om. Virve Kristiina Ahtola, Joutseno, PEK 1 KP PN-1-PENTU, ROP-PENTU
Fennican Hildegard, om. Maaret Nummi, PEK 3
Jaxonville Yllin Kyllin, om. Saija Taskinen, Tampere, PEK 4

NARTUT - BITCHES, PENTULUOKKA 7-9 KK - PUPPY CLASS 5-7 M
Hallausvan Viisas Wenla, om. Sirpa & Ahti Marin, Tampere, PEK 1 KP PN-2-PENTU
Kompiaisen Draamaa Tarjolla, om. Tuija Liukkonen & Elisa Haatainen, Oulu, PEK 2

 

UROKSET - DOGS, JUNIORILUOKKA - JUNIOR CLASS
Danga's Yakari-F, om. Päivi Pirhonen, Espoo, JUN ERI/2 SA
Hiidenkulman Hermanni Hurja, om. Petteri Aumala, Espoo, JUN EH
Jaxonville X-Box Boss, om. Oili Helenius & Anni Aikko, Turku, JUN ERI/3
Jaxonville X-Tempore Vaan, om. Oili Helenius, Turku, JUN ERI/4
Karjakon Talonpoika, om. Kati Paananen, Varpaisjärvi, JUN EH
Maiskis Ferro, om. Niina Loukimo, Espoo, JUN EH
Maiskis Fuego, om. Ulla Peltonen, Helsinki, JUN ERI
Niinipuun Puuha-Pete, om. Riina Markkanen, Sorsakoski, JUN EH
Nordville Elton John, om. Jari Kallilmäki & Hanna Koivisto, Mutala, POISSA
Nordville Elvis Presley, om. Sari & Tommi Listenmaa, Tampere, JUN EVA (ei antanut katsoa hampaita)
Nordville Eric Clapton, om. Emma Laine & Jari Mäki, JUN ERI/1 SA VSP-JUNIORI
Wäliharjun Elmeri Eno, om. Johanna & Eero Hakala, Mäntsälä, JUN ERI

UROKSET - DOGS, NUORTEN LUOKKA - INTERMEDIATE CLASS
Jaxonville Usko Vaan, om. Oili Helenius, Turku, NUO ERI/3
Jaxonville Uskomaton Ukko, om. Virva Hirvelä, Lahti, NUO EH
Kriikunan Artist Anis, om. Katariina Dolmatoff, Hyvinkää, NUO ERI/2 SA
Wäliharjun Colorado Cowboy, om. Riikka Tassi, Järvenpää, NUO EH/4
Wäliharjun Copper Chopper, om. Noora Heikkinen, Kajaani, NUO ERI/1 SA VARA-SERT VSP-NUORI

UROKSET - DOGS, AVOIN LUOKKA - OPEN CLASS
Cimillan Walde Wallanmainio, om. Stiina Pasanen, Tampere, AVO ERI
Fennican Duracell, om. Tinka Kajander, Espoo, AVO EH
Gismon Cedu, om. Raili Tuulikki Pietarinen, Tuusula, AVO H
Handskes Hurtiga Hubert, om. Mari & Mika Rauäng, Pori, AVO EH
Ihahhurja Arttur, om. Katja Salonen, Kankaanpää, AVO ERI
Karjakon Ekoteko, om. Satu Lehtonen, Tortinmäki, AVO H
Karjakon Etuveto, om. Pilvi Ranta, AVO H
Karjakon Isomies, om. Päivi & Jari Piira, Kotka, AVO H
Karjakon Jokapoika, om. Hannele Rautiainen, Helsinki, AVO ERI
Keltaruusun Pongo, om. Elina Kaisla & Markus Reini, Helsinki, AVO EH
Kompiaisen Baras Kaveri, om. Sanna Vartiainen, Oulu, AVO EH
Konnunkodon Ingjald Isflak, om. Eija Virtanen, Helsinki, AVO ERI/3
Maiskis Renard, om. Tarja Laitinen, Helsinki, AVO ERI/4
Maiskis Richard, om. Nelli Oinio, Helsinki, AVO ERI/1 SA PU-3 SERT FI MVA
Nordville Diamond, om. Marjatta Ekari, Vantaa, AVO ERI/2 SA
Tridents Ubbe, om. Paula Reiss, Lempäälä, AVO EH

UROKSET - DOGS, VALIOLUOKKA - CHAMPION CLASS
Acmen Wagner, om. Iina Huovala, Piikkiö, VAL ERI SA
Bodeneis Frasse Fastarr, om. Niina & Jarkko Halonen, Siltakylä, VAL ERI
Calawan Fjalar, om. Jasmin Rosenberg, Savonlinna, VAL ERI
Danga's Quasimodo-Å, om. Oili Helenius & Salla Klossner, Turku, VAL ERI/2 SA PU-4
Fennican Navigator, om. Tiina Mäkelä, Espoo, VAL ERI
Fennican Quicks, om. Elina Kaisla, Helsinki, VAL ERI
Fennican Sylvester, om. Tuija Silvonen, Järvenpää, VAL ERI SA
Fennican William, om. Tiina Mäkelä, Espoo, VAL ERI
Fennican Yx Rocky, om. Kristiina Arokari & Daniel Torsell, Hinthaara, VAL ERI
Gismon Bart, om. Raili Tuulikki Pietarinen, Tuusula, VAL EH
Gismon Ben, om. Jari Laajala, Kirkkonummi, VAL ERI/3 SA
Jaxonville Matti Mainio, om. Mikko Vapanen, Vasarainen, VAL ERI SA
Jaxonville Nano Nano, om. Sirkku Marikko, Pori, VAL ERI
Lejondalens Ozzy Stjärnskott, om. Anne Laamanen & Iris Kaimio, Parikkala, VAL ERI/1 SA PU-2
Mystarz Grande Design, om. Katariina Dolmatoff, Hyvinkää, VAL ERI/4 SA
Nordville Bearberry, om. Heidi Härkönen & Tuomas Mäenpää, Terälahti, VAL ERI SA
Nordville Boysenberry, om. Taina Tamminen, Vilppula, VAL EH
Svedala Rikhard Riddare, om. Inga Kahlman & Noora Rantanen, Kylmälä, VAL ERI
Vastgota True Onyx, om. Päivi Pirhonen, Espoo, VAL ERI

UROKSET - DOGS, VETERAANILUOKKA - VETERAN CLASS
Bodeneis Carr Calgary, om. Niina & Jarkko Halonen, Siltakylä, VET ERI/1 SA PU-1 ROP-VET ROP
Cimillan Gottfrid Komea, om. Stiina Pasanen, Tampere, VET ERI/4
Fennican Ivanilos, om. Inga Kahlman & Tiina Mäkelä, Kylmälä, VET ERI/2 SA
Fixan's Freddie Final, om. Marika Rautiainen, Helsinki, VET EH
Pihlspetsens Andy Pandy, om. Oili Helenius, Turku, VET ERI/3 SA

 

NARTUT - BITCHES, JUNIORILUOKKA - JUNIOR CLASS
Calawan Gerda, om. Anne Laamanen, Parikkala, JUN EH
Danga's Yoko Tsuno-F, om. Jari Mäki, Tampere, JUN EH
Fennican Gunfrida, om. Aila Enström & Jari Raukko, Vantaa, JUN EH
Handskes Nimbus Ingrid, om. Juha Karilainen & Tarja Peltola, Tampere, JUN EH
Jaxonville X-Akti Aino, om. Karin Arfman, Dragsfjärd, JUN EH
Jaxonville X-Elentti Elli, om. Riikka Penttilä, Lappeenranta, JUN ERI/1 SA PN-2 SERT ROP-JUNIORI
Jaxonville X-Tremisti Essi, om. Marja-Liisa Harkola, Padasjoki, JUN ERI/2 SA PN-3 VARA-SERT
Jorsakin Mini, om. Hanna Mäkinen, Lammi, JUN H
Karjakon Taikatassu, om. Marja Mikkola, Vihti, JUN EH
Karjakon Tiitiäinen, om. Kaarina Niinistö, Ruovesi, JUN EVA (ontuu)
Karjakon Tyylilyyli, om. Satu Lehtonen, Tortinmäki, JUN EH
Maiskis Fantasia, om. Pia Tanila, Tohkala, JUN EH
Maiskis Florencia, om. Maija Henttonen & Mari Lamminaho, Kauniainen, JUN EH
Niinipuun Pikku Prinsessa, om. Anu Hallikainen & Pirjo-Riitta Hynönen, Karttula, JUN EH
Nordville Eartha Kitt, om. Sonja Liukkonen & Jari Mäki, Vantaa, JUN ERI
Wäliharjun Cherry Cake, om. Elina Sarin, Kerava, JUN ERI
Wäliharjun Cotton Candy, om. Laura Sauranen, Tuusula, JUN EH
Wäliharjun Dallas Diwa, om. Pia Ikonen & Kirsi Liikonen, Riihikoski, JUN EH
Wäliharjun Derby Doll, om. Tarja Laaksonen & Kirsi Liikonen, Helsinki, JUN ERI/4
Wäliharjun Elli Elohopea, om. Roosa Vepsäläinen, Lapinlahti, JUN ERI
Wäliharjun Essi Esiliina, om. Meri Tirkkonen, Lempäälä, JUN ERI/3 SA

NARTUT - BITCHES, NUORTEN LUOKKA - INTERMEDIATE CLASS
Hiidenkulman Hulda Huoleton, om. Sonja Heikkilä, Vaasa, NUO EH
Jaxonville Toivoa Täynnä, om. Mervi Laaksonen, NUO ERI/1 SA ROP-NUORI
Jaxonville Vartoos Vaan, om. Oili Helenius, Turku, NUO EH
Karjakon Piparminttu, om. Hanna Virtanen, Nastola, NUO EH
Keltaruusun Uljas Kotka, om. Suvi Väänänen, NUO H
Pihlspetsens Julie Andrews, om. Ada Walder & Miikka Salomaa, Järvenpää, NUO ERI/3
Tulikäpälän Pistoliekki, om. Paula Katariina Luomala & Ari Luomala, Helsinki, NUO ERI/4
Wäliharjun Cindy Catwalk, om. Jenni Suomela & Kirsi Liikonen, NUO ERI/2 SA

NARTUT - BITCHES, AVOIN LUOKKA - OPEN CLASS
Cimillan Ursula Uniikki, om. Eva & Tero Hillosalo, Kangasala, AVO ERI/1
Cimillan Wenla Waltavanihana, om. Kristiina Tuimala, Lempäälä, AVO EH
Cimillan Wivian Wauhdinhurma, om. Mari Karhu, Valkeakoski, AVO EH
Eriksfjord Darling Bunny, om. Mari Rauäng Pori, AVO ERI/2
Fennican Primavera, om. Minna Harmaala, AVO EH
Hallausvan Alvina Aamutähti, om. Sari Virtanen, Pori, AVO ERI/4
Iraweiler Caltha, om. Satu & Sonja Vuorinen, Lahti, AVO EH
Iraweiler Cladonia, om. Elina Sarin, Kerava, AVO EH
Jaxonville Sillä Silmällä, om. Tove Tuovio, Helsinki, AVO ERI/3
Maiskis Rubina, om. Katja Maria Rahkola, Helsinki, POISSA
Nordville Afrodite, om. Pipsa Puuska, Tampere, AVO EH
Nordville Bilberry, om. Emma Laine & Aki Leppälä, AVO EH
Ollin-Oilin Aurora, om. Jenni Satola, Ylöjärvi, AVO EH
Tappitaivalen Ametisti, om. Elina Puonti, Porvoo, AVO ERI
Wäliharjun Armi Aurinko, om. Maarit Tanskanen & Kirsi Liikonen, Lammi, AVO EH

NARTUT - BITCHES, VALIOLUOKKA - CHAMPION CLASS
Acmen Wilma, om. Tarja Vataa, Jämsä, VAL ERI
Fennican Kirsikka, om. Satu & Sonja Vuorinen, Lahti, VAL ERI
Fennican Rosamunda, om. Kirsi Liikonen, Järvelä, VAL ERI/2 SA
Fennican Älwiira, om. Merja Kurki, Puntala, VAL EH
Jaxonville Näkis Vaan, om. Oili Helenius, Turku, VAL ERI/3 SA
Jaxonville Paula Punapippuri, om. Elina Puonti, Porvoo, VAL ERI/1 SA PN-1 VSP
Jaxonville Sattuipa Somasti, om. Sirpa Kuronen & Seppo Kemppainen, VAL ERI
Karjakon Ihmelapsi, om. Kaarina Niinistö, Ruovesi, VAL EH
Maiskis Ratina, om. Maija Henttonen, Kauniainen, VAL ERI/4 SA
Maiskis Rexina , om. Erja Rokkonen, Nummela, VAL ERI
Nordville Bounceberry, om. Jenni Satola Ylöjärvi, VAL ERI
Svedala Peppi Porslinsdocka, om. Jari Mäki, Tampere, VAL ERI
Svedala Tilly Talltita, om. Inga Kahlman & Tiina Mäkelä, Kylmälä, VAL ERI
Tulikäpälän Roihu Raisa, om. Katja Maria Rahkola-Attila, Helsinki, VAL ERI

NARTUT - BITCHES, VETERAANILUOKKA - VETERAN CLASS
Adavalls Afrodite, om. Ada Walder & Eija Seppälä, Järvenpää, VET ERI/4 SA
Bodeneis Beata Beruthiel, om. Tanja Olkkonen, Janakkala, VET ERI
Cimillan Freedoms Flame, om. Pia & Nora Ikonen, Riihikoski, POISSA
Cimillan Lisa Lambada, om. Jari Mäki, Tampere, VET ERI
Fennican Balantaika, om. Ada Walder, Järvenpää, VET ERI/2 SA
Fennican Ica Inessa, om. Merja Kurki, Puntala, VET ERI
Fennican Äbby Ädelsten, om. Merja Kurki, Puntala, VET ERI/1 SA PN-4 VSP-VET
Jaxonville Gandalfiina, om. Maj-Len Påfs, Tampere, VET EH
Jaxonville Kappas Vaan, om. Oili Helenius, Turku, VET ERI/3 SA
Stenrikas Busiga Bessie, om. Oili Helenius, Turku, VET ERI

 

KASVATTAJALUOKKA - BREEDERS CLASS
Cimillan, om. Päivi Männistö-Rahunen, Lempäälä, EI ESITETTY
Fennican, om. Inga Kahlman, Kylmälä, 2 KP
Jaxonville, om. Oili Helenius, Turku, 1 KP ROP-KASV
Karjakon, om. Iris Kaimio, Hiltulanlahti
Maiskis, om. Maija Henttonen, Kauniainen, 4 KP
Nordville, om. Jari Mäki, Tampere, 3 KP
Wäliharjun, om. Kirsi Liikonen, Järvelä

JÄLKELÄISLUOKKA
uros Danga's Quasimodo-Å, om. Oili Helenius, Turku, 1 KP ROP-JÄLK
narttu Jaxonville Näkis Vaan, om. Oili Helenius, Turku, 2 KP
narttu Jaxonville Sattuipa Somasti, om. Oili Helenius, Turku
uros Lejondalens Ozzy Stjärnskott, om. Anne Laamanen & Iris Kaimio, Parikkala, 3 KP
uros Pihlspetsens Andy Pandy, om. Oili Helenius, Turku, EI ESITETTY
narttu Svedala Peppi Porslinsdocka, om. Jari Mäki, Tampere, 4 KP

 

TURISTILUOKKA, tuomari Pekka Teini
uros Adavalls Ben Goliat Jr., om. Tuulikki Viitanen, Ruutana, ERI/1
uros Gismon Camu, om. Tanja Olkkonen, EH
uros Gismon Cesar, om. Rita Halme, Kotka, EH
uros Nordville Chilipepper, om. Heidi Härkönen & Tuomas Mäenpää, Terälahti, ERI/2
uros Vinhallan Hopeanuoli, om. Noora Heikkinen, Kajaani, EH/3
uros Vinhallan Viikinkitaru, om. Sonja Mäkikangas, Seinäjoki, EH/4

PARIKILPAILU, tuomari Pekka Teini
1. Jaxonville Paula Punapippuri & Tappitaipaleen Ametisti
2. Pihlspetsens Andy Pandy & Jaxonville Kappas Vaan
3. Calawan Gerda & Lejondalens Ozzy Stjärnskot
4. Maiskis Ratina & Maiskis Richard
Acmen Wagner & Jaxonville Toivoa Täynnä
Fennican Kirsikka & Iraweiler Caltha
Gismon Bart & Gismon Cedu
Nordville Eric Clapton & Nordville Eartha Kitt
Wäliharjun Copper Chopper & Wäliharjun Cindy Catwalk
Gismon Camu & Gismon Cesar
Danga's Yakari-F & Danga's Yoko Tsuno-F
Jaxonville Näkis Vaan & Jaxonville Usko Vaa
Danga's Quasimodo-Å & Jaxonville X-Akti Ain

LAPSI JA KOIRA, tuomari Jari Mäki
1. Veera Halonen & Fabi
2. Viljo Korpela & Tassu
3. Tiia Olkkonen & Hilla
4. Aada Ahtola & Hertta
Anni Listenmaa & Paavo
Valtteri Halonen & Dodii
Anni Mikkola & Taika
Saara Sauranen & Mimmi
Viivi Tassi & Ensio
Alina Palonen & Alli
Tiina Sauranen & Stella

ÄIJÄHÄNDLER, tuomari Anni Tuomisto
1. Arttu Korpela & Tassu
2. Teppo Pellinen & Huli
3. Timo Karhu & Ossi
4. Tuomas Mäenpää & Kössi
Tommi Listenmaa & Paavo