Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

Erikoisnäyttelyn 2013 tulokset

Yhdistyksen erikoisnäyttely 28.7.2013 Porissa

Tuomarit:
Tuula Savolainen (urokset, pennut, ROP-vet. ja kasvattajaluokka)
Maija Mäkinen (nartut, jälkeläisluokka ja ROP)  

Näyttelyyn oli ilmoittautunut 86 koiraa.

Tulokset ja arvostelut (pdf), tulokset löytyvät myös tämän sivun lopusta

 

BIS Jaxonville Paula Punapippuri (om. Elina Puonti) & VSP Bodeneis Carr Calgary (om. Niina Halonen)
Kuva: Ada Walder

BIS PENTU Kriikunan Artist Anis (om. Katariina Dolmatoff) & VSP PENTU Kriikunan Aloa Angelika (om. Katariina Dolmatoff)
Kuva: Ada Walder 

BIS VET Bodeneis Carr Calgary (om. Niina Halonen) & VSP VET Jaxonville Kappas Vaan (om. Oili Helenius)
Kuva: Ada Walder

BIS JUN Karjakon Etuveto (om. Pilvi Ranta) & VSP JUN Jaxonville Tattista Vaan (om. Tuula Viheroja)
Kuvat: Ada Walder

 

BIS NUO Calawan Fjalar (om. Jasmin Rosenberg & Ville Nuopponen) & VSP NUO Calawan Fanny (om. Anne Laamanen)
Kuvat: Ada Walder

 

BIS KASVATTAJA kennel Jaxonville (om. Oili Helenius)
Kuva: Ada Walder

BIS JÄLK uros Pihlspetsens Andy Pandy (om. Oili Helenius)
Kuva: Eeva Vapanen

PARAS TURISTI Nallenevan Julkinen Eläin (om. Sari Virtanen)
Kuva: Ada Walder

PARAS PARI Milla & Mette (es. Terhi Suonsivu)
Kuva: Ada Walder

KAIKKI TULOKSET

UROKSET, PENTULUOKKA 7 - 9 KK
Kriikunan Ace Asterix, om. Susanna Piirainen, Hyvinkää, PEK 2 KP
Kriikunan Artist Anis, om. Katariina Dolmatoff, Hyvinkää, PEK 1 KP PU-1-PENTU ROP-PENTU
Tulikäpälän Tuhkaliekki, om. Laura & Juha Sukanen, Hyvinkää, PEK 3

NARTUT, PENTULUOKKA 5 - 7 KK
Karjakon Piikatyttö, om. Anni Lehto & Samuli Välimäki, Tampere, PEK 1 KP PN-2-PENTU

NARTUT, PENTULUOKKA 7 - 9 KK
Kompiaisen Caunis Ajatus, om. Tuija Liukkonen & Nea Paul, Oulu, PEK 3
Kriikunan Aloa Angelika, om. Katariina Dolmatoff, Hyvinkää, 
PEK 1 KP PN-1-PENTU VSP-PENTU
Kriikunan Annabell Alissa, om. Peija Haaramo, PEK 2 KP

 

UROKSET, JUNIORILUOKKA
Fennican Everton, om. Matleena Ojansuu & Janne Kuusinen, Tampere, JUN EH
Jaxonville Tapani Tunnet, om. Ulrika Ehrnstén, Tammisaari, JUN ERI/3
Jaxonville Ulrik Urhea, om. Veijo Koivula, Rauma, JUN EH
Jaxonville Uskomaton Ukko, om. Virva Hirvelä, Lahti, JUN EH/4
Jaxonville Usko Vaan, om. Oili Helenius, Turku, JUN ERI/2 SA
Karjakon Etuveto, om. Pilvi Ranta, Linnavuori, JUN ERI/1 SA VARA-SERT ROP-JUNIORI
Nordville Diamond, om. Marjatta Ekari, Vantaa, JUN EH

UROKSET, NUORTEN LUOKKA
Calawan Fjalar, om. 
Jasmin Rosenberg & Ville Nuopponen, Savonlinna, NUO ERI/1 SA PU-2 SERT ROP-NUORI
Cimillan Walde Wallanmainio, om. Stiina Pasanen, Tampere, NUO ERI/2 SA
Cimillan Xantos Xtramakee, om. Mia Lahti, Lohja, NUO EH/3

UROKSET, AVOIN LUOKKA
Fennican Quadros, om. Taina Tamminen, Vilppula, AVO EH
Handskes Kinkeladekoff, om. Pasi Malinen & Heini-Maria Ilvonen, AVO ERI/2 SA
Ihahhurja Arttur, om. Katja Salonen, Kankaanpää, AVO ERI/3
Jaxonville Sillä Siisti, om. Tuuli Hirvelä, Imatra, AVO ERI/1 SA 
Jorsakin Iiro, om. Markus Kenkkilä & Hanna Kivioja, AVO EH
Keltaruusun Gromit, om. Rasmus Holappa, Kauniainen, AVO ERI/4
Keltaruusun Pongo, om. Elina Kaisla & Markus Reini, AVO EH
Sharinjah Alexander, om. Anne-Maaria Tuominen, Klaukkala, AVO EH

UROKSET, VALIOLUOKKA
Adavalls Christon Grey, om. Laura & Mihail Savin, VAL ERI
Antimos Ernst Blofeld, om. Maarit Kalske, Espoo, VAL ERI
Bodeneis Frasse Fastarr, om. Niina & Jarkko Halonen, Siltakylä, VAL ERI
Calawan Elias, om. Tanja Partanen, Särkisalmi, VAL EH
Danga's Quasimodo-A, om. Oili Helenius & Salla Klossner, Turku, VAL ERI
Fennican Quicks, om. Elina Kaisla, VAL ERI
Fennican Sylvester, om. Tuija Silvonen, Järvenpää, 
VAL ERI/1 SA PU-3
Handskes Lustiga Ludde, om. Tarja Peltola, Vihteljärvi, VAL ERI/4 SA
Jaxonville Matti Mainio, om. Mikko Vapanen, Vasarainen, VAL ERI
Jaxonville Nano Nano, om. Sirkku Marikko, Pori, VAL ERI/3 SA 
Jaxonville Q-ma Kalle, om. Marja-Liisa Mikola-Luoto, Säkylä, VAL EH
Mystarz Grande Design, om. Katariina Dolmatoff, Hyvinkää, VAL ERI/2 SA
Nordville Bearberry, om. Heidi Härkönen & Tuomas Mäenpää, Terälahti, VAL ERI
Nordville Boysenberry, om. Taina Tamminen, Vilppula, VAL ERI

UROKSET, VETERAANILUOKKA
Bodeneis Carr Galgary, om. Niina Halonen, Siltakylä, 
VET ERI/1 SA PU-1 ROP-VET VSP
Cimillan Gottfrid Komea, om. Stiina Pasanen, Tampere, VET ERI/3 SA
Pihlspetsens Andy Pandy, om. Oili Helenius, Turku, VET ERI/2 SA PU-4

 

NARTUT, JUNIORILUOKKA
Cimillan Yrsa Yllätys, om. Saija Siltanen, Valkeakoski, JUN EH/3
Jaxonville Tattista Vaan, om. Tuula Viheroja, Rauma, 
JUN ERI/1 SA VSP-JUNIORI
Jaxonville Toivoa Täynnä, om. Mervi Päivikki Laaksonen, Turku, JUN EH
Jaxonville Totta Tosiaan, om. Vesa Jormanainen, Nokia, JUN EH
Jaxonville Unelma Uskomaton, om. Anita Onni, Mynämäki, JUN EH/4
Kompiaisen Bitkään Odotettu, om. Sari Koskinen, Raisio, JUN H
Tappitaivalen Akaasia, om. Sirpa Koivunen & Egbert Maschinsky, Hampuri, JUN H
Tappitaivalen Ametisti, om. Elina Puonti, Kulloonkylä, JUN ERI/2

NARTUT, NUORTEN LUOKKA
Calawan Fanny, om. Anne Laamanen, Parikkala, NUO ERI/1 VSP-NUORI

NARTUT, AVOIN LUOKKA
Antimos Peggy Sue, om. Anu Vesiluoma, Kantvik, 
AVO ERI/2 SA VARA-SERT
Cimillan Ursula Uniikki, om. Eva Hillosalo, Kangasala, AVO ERI/1 SA PN-2 SERT
Fjöses Freja, om. Tarja Närhi, Helsinki, AVO H
Hallausvan Alvina Aamutähti, om. Sari Virtanen & Mari Rauäng, Pori, AVO EH
Jaxonville Siitä Vaan, om.
Krista Kotilainen & Oili Helenius, Hyvinkää, AVO EH
Nordville Bilberry, om. Aki Leppänen & Emma Laine, AVO ERI/3 SA
Nordville Blueberry, om. Sanna Yrjänheikki, Oulu, AVO H
Ollin-Oilin Aurora, om. Jenni Satola, Ylöjärvi, AVO ERI/4
Sirisofie, om. Tarja Närhi, Helsinki, AVO EH

NARTUT, VALIOLUOKKA
Acmen Weronika, om. Terhi Suonsivu, Helsinki, VAL EH
Bodeneis Fanny Fasta, om. Tuulikki Viitanen, Kangasala, VAL EH
Fennican Kirsikka, om. Satu Vuorinen & Sonja Vuorinen, Lahti, VAL ERI/3 SA
Handskes Lyckliga Lillan, om. Tarja Ikonen, Tampere, VAL EH
Jaxonville Nippa Nappa, om. Terhi Suonsivu, Helsinki, VAL ERI/2 SA PN-3
Jaxonville Näkis Vaan, om. Oili Helenius, Turku, VAL ERI
Jaxonville Paula Punapippuri, om. Elina Puonti, Kulloonkylä, VAL ERI/1 SA PN-1 ROP
Jaxonville Peggy Pikseli, om. Tuula Viheroja, Rauma, VAL ERI
Jaxonville Pia Pitkähäntä, om. Oili Helenius, Turku, VAL EH
Jaxonville Q-Liz Vaan, om. Nea Paul, Vantaa, VAL ERI
Nordville Bounceberry, om. Jenni Satola, Ylöjärvi, VAL ERI
Umanoma Tulatullallaa, om. Kristiina Koivula, Nummela, VAL ERI/4 SA

NARTUT, VETERAANILUOKKA
Jaxonville Kappas Vaan, om. Oili Helenius, Turku, VET ERI/1 SA PN-4 VSP-VET
Jaxonville Gandalfiina, om. Maj-Len Påfs, Tampere, VET ERI/2
Nallenevan Viisasten Kivi, om. Susanna Kujala, Säkylä, VET ERI/3 

 

KASVATTAJALUOKKA
Fennican, om. Inga Kahlman, Kylmälä, 2 KP
Jaxonville, om. Oili Helenius, Turku, 1 KP ROP-KASV
Nordville, om. Jari Mäki, Tampere, 3 KP

JÄLKELÄISLUOKKA
narttu Jaxonville Näkis Vaan, om. Oili Helenius, Turku, 2 KP
uros Pihlspetsens Andy Pandy, om. Oili Helenius, Turku, 1 KP ROP-JÄLK
 

 

TURISTILUOKKA, tuomari Anne Laamanen

uros Adavalls Ben Goliar Jr, om. Tuulikki Viitanen, Kangasala, 3.
uros Gismon Cesar, om. Rita Halme, Kotka, 4.
uros Feuerblick Siegfrid, om. Heini Ilvonen & Pasi Malinen
uros Nallenevan Julkinen Eläin, om. Sari Virtanen, Pori, 1.
uros Nallenevan Voittajatyyppiä, om. Sari Virtanen, Pori
uros Nordville Chilipepper, om. Tuomas Mäenpää & Heidi Härkönen, Terälahti
uros Vinhallan Hopeanuoli, om. Noora Heikkinen, Kajaani, 2. 

PARIKILPAILU, tuomarit Maija Mäkinen ja Tuula Savolainen

1. Milla & Mette, es. Terhi Suonsivu
2. Aave & Ava, es. Kata Dolmatoff
3. Tassu & Tiltu, es. Elina Puonti
4. Peggy & Tara, es. Tuula Viheroja
5. Dusty & Iisi, es. Nea Paul

LAPSI JA KOIRA, tuomari Mari Rauäng
1. Viljo Korpela & Tassu
2. Veera Halonen & Fanny
3. Lauri Luoto & Kalle
4. Sanni Hillosalo & Topi
5. Melissa Sukanen & Allu
kilpailun ulkopuolella: Wilhelmiina Rauäng & Halla

ÄIJÄHÄNDLER, tuomari Katja Salonen
1. Matti & Milla
2. Vesa & Ella
3. Tuomas & Kössi
4. Jaska & Ekku
5. Sakke & Pyry
6. Teppo & Huli
7. Toni & Upi
8. Niklas & Iisi
9. Toni & Lily
10. Timi & Piia

NÄYTTELYN VANHIN KOIRA
Nallenevan Julkinen eläin (om. Sari Virtanen, Pori), joka viettää 15-vuotisjuhliaan 18.8.