Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

Erikoisnäyttelyn 2012 tulokset

Yhdistyksen erikoisnäyttely 4.8.2012 Kuopiossa

Tuomarina Bo Skalin Ruotsista

Näyttelyyn oli ilmoittautunut 99 koiraa.

 

BIS Fennican Geeba Gerbera (om. Kirsi Hotanen) & VSP Calawan Elias (om. Tanja Partanen). 
Keskellä tuomari Bo Skalin. Kuva Sari Pitkänen.

BIS JUN ja narttujen sert Cimillan Wenla Waltavanihana (om. Kristiina Tuimala) 
& VSP JUN ja urosten vara-sert Mystarz Grande Design (om. Katariina Dolmatoff). Kuva Sari Pitkänen

BIS NUO ja urosten sert Calawan Elias (om. Tanja Partanen) 
& VSP NUO Svedala Fröken Frost (om. Vuorinen Sylvi). Kuva Sari Pitkänen

BIS VET Fennican Geeba Gerbera (om. Kirsi Hotanen) 
& VSP VET Pihlspetsens Andy Pandy (om. Oili Helenius). Kuva Sari Pitkänen

Narttujen vara-sert Cimillan Ursula Uniikki (om. Eva Hillosalo). Kuva Päivi Martiskainen

BIS kasvattaja kennel Fennican, om. Inga Kahlman. Kuva Sari Pitkänen

BIS JÄLK narttu Jaxonville Näkis Vaan om. Oili Helenius. Kuva Sari Pitkänen

PARAS TURISTI Vinhallan Hopeanuoli om. Noora Heikkinen. Kuva Anne Laamanen

PARAS PARI Tassu & Vilma es. Elina Puonti. Kuva Sari Pitkänen

PARAS LAPSI&KOIRA Tassu & Perttu Korpela.
Tuomarina Annamaija Hautala. Kuva Anne Laamanen

PARAS ÄIJÄHÄNDLER JP Riento & Hedda. Tuomarina Stiina Pasanen.
Kuva Sari Pitkänen

NÄYTTELYN VANHIN KOIRA Antimos Ututyttö 18,5 v (om. Christine Pohjola-Pirhonen)
Kuva Päivi Martiskainen.

 

Kaikki tulokset 

UROKSET PENTULUOKKA 5 – 7 KK
Adavalls Demetrio Om. Kierikki-Malinen Miia Savonlinna PEK 2 KP
Cimillan Xantos Xtramakee Om. Lahti Mia Hämeenlinna PEK 1 KP PU-1-PENTU ROP-PENTU
Nordville Chilipepper Om. Härkönen Heidi Tampere PEK -
Wäliharjun Akseli Aari Om. Suominen Mirva Villähde PEK 4
Wäliharjun Alpo Auma Om. Holopainen Pirjo Käärmelahti PEK 3 KP 

UROKSET PENTULUOKKA 7 – 9 KK 
Calawan Fjalar Om. Rosenberg Jasmin Savonlinna PEK 1 

NARTUT PENTULUOKKA 5 – 7 KK 
Maiskis Ratina Om. Henttonen Maija Kauniainen
Maiskis Rexina Om. Rokkonen Erja Nummela PEK 3
Wäliharjun Alli Apila Om. Liikonen Kirsi Marja Orvokki Järvelä PEK 1 KP PN-2-PENTU
Wäliharjun Ansa Avena  Om. Haataja Marjut Espoo PEK -
Wäliharjun Armi Aurinko Om. Liikonen Kirsi Marja Orvokki Järvelä PEK 4

NARTUT PENTULUOKKA 7 – 9 KK 
Bodeneis Greta Graal Om. Hotanen Kirsi Kirkkonummi PEK 1 KP PN-1-PENTU VSP-PENTU
Calawan Fanny Om. Salonen Suvi ja Laamanen Anne Lappeenranta PEK 2 

UROKSET JUNIORILUOKKA
Cimillan Walde Wallanmainio Om. Pasanen Stiina Tampere JUN ERI/4 SA
Jaxonville Sillä Siisti Om. Hirvelä Tuuli Padasjoki JUN ERI/3 SA
Jorsakin Iiro Om. Kivioja Hanna Auvainen JUN ERI
Karjakon Jättipotti Om. Karjalainen Eero Siilinjärvi POISSA
Mystarz Grande Design Om. Dolmatoff Katariina Hyvinkää JUN ERI/1 SA VARA-SERT VSP-JUNIORI
Nordville Bearberry Om. Härkönen Heidi Tampere JUN ERI
Vinhallan Herkules Om. Kauppila Heidi Oulu JUN ERI/2 SA 

UROKSET NUORTEN LUOKKA 
Calawan Elias Om. Partanen Tanja Särkisalmi NUO ERI/1 SA PU-1 SERT VSP ROP-NUORI
Calawan Epos Om. Jalonen Paula Helsinki NUO ERI/3 SA
Danga's Quasimodo-Å Om. Helenius Oili Kaaro ERI/4
Fennican Winston Om. Saarinen Anne Ohkola NUO EH
Fennican Yx Rocky Om. Torsell Daniel Hinthaara NUO ERI
Fennican Ässä-Mix Om. Rosenström Niklas Tuusula NUO EH
Handskes Lustiga Ludde Om. Peltola Tarja Vihteljärvi NUO ERI/2 SA
Nordville Buffaloberry Om. Kangastalo Tiina Helsinki NUO EH
Samsebastian Om. Airasvaara Anna Kuopio NUO HYL 

UROKSET AVOIN LUOKKA 
Antimos Jack The Ripper Om. Nurmenniemi Tiina Haapajärvi AVO EH/3
Handskes Bror Lustig Om. Happonen Petrus Kuopio AVO EH/4
Handskes Kinkeladekoff Om. Malinen Pasi Niemisjärvi AVO ERI/1
Ihahhurja Arne Om. Laajapuro Evi Kuopio AVO ERI/2
Konnunkodon Galahad Om. Vartiainen Sanna Oulu AVO H
Peregrin Yasper Yatzy Om. Patrikainen Laura Joensuu ERI H
Svedala Torulf Tornfalk Om. Ramberg Tosca Rovaniemi POISSA

UROKSET VALIOLUOKKA 
Antimos Ernst Blofeld Om. Kalske Maarit Espoo VAL ERI/4 SA
Cimillan Max Mieletön Om. Huusko Päivi Kajaani VAL ERI/3 SA
Fennican Ivanilos Om. Kahlman Inga Kylmälä VAL ERI/1 SA PU-4
Fennican Quattro Om. Rautavesi-Rosenström Soile Tuusula VAL ERI
Jaxonville Q-Ma Kalle Om. Mikola-Luoto Marja-Liisa Säkylä VAL ERI/2 SA 

UROKSET VETERAANILUOKKA 
Cimillan Gottfrid Komea Om. Pasanen Stiina Tampere VET ERI/2 SA PU-3
Pihlspetsens Andy Pandy Om. Helenius Oili Kaaro VET ERI/1 SA PU-2 VSP-VET 

NARTUT JUNIORILUOKKA 
Antimos Noitapilli Om. Leponiemi Tarja Kormu JUN ERI/4 SA
Cimillan Wenla Waltavanihana Om. Tuimala Kristiina Lempäälä JUN ERI/1 SA SERT ROP-JUNIORI
Cimillan Wivian Wauhdinhurma Om. Karhu Mari Valkeakoski JUN ERI
Iraweiler Cladonia Om. Sarin Elina Kerava JUN ERI
Jaxonville Sattuipa Somasti Om. Sirpa Kuronen Turku JUN ERI/2 SA
Jaxonville Siitä Vaan Om. Helenius Oili Kaaro JUN ERI/3 SA
Jaxonville Sillä Silmällä Om. Tuovio Tove Helsinki JUN ERI
Jorsakin Iina Om. Martiskainen Päivi Kajaani JUN EH
Nordville Bilberry Om. Leppälä Aki Forssa JUN ERI
Primus Magic Alexandra Om. Kinnunen Kati Kajaani JUN EH
Sarasolveig Om. Hallikainen Anu Karttula JUN EH 

NARTUT NUORTEN LUOKKA
Calawan Evelin Laamanen Anne Parikkala POISSA
Fennican Älwiira Om. Kurki Merja Puntala NUO ERI/2
Nordville Afrodite Om. Puuska Pipsa Tampere NUO EH/3
Svedala Fröken Frost Om. Vuorinen Sylvi Turku NUO ERI/1 SA VSP-NUORI 

NARTUT AVOIN LUOKKA
Antimos Peggy Sue Om. Vesiluoma Anu Kantvik AVO ERI/3
Cimillan Ursula Uniikki Om. Hillosalo Eva Kangasala AVO ERI/1 SA VARA-SERT
Högalids Dolce Vita Om. Kinnunen Kati Kajaani AVO ERI/4
Jaxonville Q-Liz Vaan Om. Helenius Oili Kaaro AVO EH
Karjakon Ihmelapsi Om. Niinistö Kaarina Ruovesi AVO ERI
Karjakon Ilopilleri Om. Kaimio Iris Hiltulanlahti AVO ERI/2 

NARTUT VALIOLUOKKA
Adavalls Afrodite Om. Walder Ada Helsinki VAL ERI SA
Bodeneis Fanny Fasta Om. Viitanen Tuulikki Kangasala VAL ERI SA
Calawan Beata Om. Heikkilä Ilona-Sisko Kalvitsa VAL ERI SA
Cimillan Svea Supersöpö Om. Männistö Päivi Lempäälä VAL ERI SA
Fennican Glaissa Om. Kahlman Inga Kylmälä VAL ERI SA
Fennican Ica Inessa Om. Kurki Merja Puntala VAL ERI SA
Fennican Kirsikka Om. Vuorinen Satu Lahti VAL ERI/2 SA PN-4
Fennican Tiffany Om. Kahlman Inga Kylmälä POISSA
Jaxonville Kappas Vaan Om. Helenius Oili Kaaro VAL ERI/3 SA
Jaxonville Kumman Kaa Om. Koskinen Sari Raisio VAL ERI/1 SA PN-3
Jaxonville Näkis Vaan Om. Helenius Oili Kaaro VAL ERI SA
Jaxonville Paula Punapippuri Om. Puonti Elina Kulloonkylä VAL ERI/4 SA
Jaxonville Peggy Pikseli Om. Viheroja Tuula Rauma VAL ERI SA
Jaxonville Pia Pitkähäntä Om. Helenius Oili Kaaro VAL ERI SA
Jaxonville Priima Pimu Om. Vuorinen Sylvi Turku VAL ERI SA
Jorsakin Hertta Om. Mannerheimo Anne Onttola VAL EH
Maiskis Vivian Om. Henttonen Maija Kauniainen VAL ERI SA
Svedala Peppi Porslinsdocka Om. Mäki Jari Tampere VAL ERI SA 

NARTUT VETERAANILUOKKA 
Antimos Ututyttö Om. Pohjolan-Pirhonen Christine Helsinki VET ERI SA
Fennican Caunis Capri Om. Kurki Merja Puntala POISSA
Fennican Geeba Gerbera Om. Hotanen Kirsi Kirkkonummi VET ERI/1 SA PN-1 ROP ROP-VET
Fennican Lady De Lux Om. Henttonen Maija Kauniainen VET ERI SA
Fennican Priscilla Om. Tolvanen Tanja Johanna Oulu VET ERI/4 SA
Fennican Ruska Ruiskukka Om. Walder Ada Helsinki VET ERI SA
Fennican Äbby Ädelsten Om. Kurki Merja Puntala VET ERI/2 SA PN-2
Jaxonville Gandalfiina Om. Påfs Maj-Len Tampere POISSA
Karjakon Mehumaija Om. Isaksson Tuija Kuopio VET ERI SA
Konnunkodon Buffy Om. Påfs Maj-Len Tampere POISSA
Nallenevan Viisasten Kivi Om. Niittymäki Susanna Säkylä VET ERI SA
Stenrikas Busiga Bessie Om. Helenius Oili Kaaro VET ERI/3 SA 

KASVATTAJALUOKKA 
Antimos Om. Vesiluoma Anu Kantvik 4 KP
Cimillan  Om. Männistö Päivi Lempäälä 3 KP
Fennican Om. Kahlman Inga Kylmälä 1 KP ROP-KASV
Jaxonville Om. Helenius Oili Kaaro 2 KP
Nordville Om. Mäki Jari Tampere KP 

JÄLKELÄISLUOKKA 
uros Pihlspetsens Andy Pandy om. Oili Helenius Kaaro 2 KP
narttu Jaxonville Näkis Vaan om. Oili Helenius Kaaro 1 KP ROP-JÄLK
narttu Stenrikas Hurtiga Hedda om. Oili Helenius Kaaro 3 KP 

TURISTILUOKKA  Tuomari Päivi Männistö
narttu Calawan Diana om. Tytti Heikkilä Kalvitsa 3.
uros Calawan Frans  om. Tiina Vakkala Kemi 5.
uros Feuerblick Siegfried om. Heini Ilvonen, Pasi Malinen Niemisjärvi 2.
uros Sturesimon om. Veli-Pekka Tiilikainen Vuorela 4.
uros Vinhallan Hopeanuoli  om. Noora Heikkinen Kajaani 1. 

PARIKILPAILU Tuomari Bo Skalin
1. Tassu & Vilma es. Elina Puonti 
2. Andy & Kaisa es. Oili Helenius 
3. Kössi & Kumma es. Salla Klossner 
4. Martta & Reino es. Nora Ikonen 

ÄIJÄHÄNDLER Tuomari Stiina Pasanen 

1. Hedda & JP Riento
2. Abba & Timi Riento
3. Mosse & Toni Saarinen
4. Kössi & Tuomas Mäenpää 

LAPSI JA KOIRA Tuomari Annamaija Hautala 

1. Tassu & Perttu Korpela
2. Hertta & Siiri Mannerheimo
3. Rippe & Eini Vainio