Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

Erikoisnäyttelyn 2011 tulokset

 

Länsigöötanmaanpystykorvat 20 –vuotisjuhlaerikoisnäyttely 30.07.2011

 

paikka: Tuorla, Kaarina
tuomarit:
Melanie Harris Iso-Britannia (nartut, ROP-pentu, epävirallinen jälkeläisluokka ja ROP)
Rosie Peacock Iso-Britannia (urokset, ROP-vet. ja kasvattajaluokka)

 

Näyttelyyn oli ilmoittautunut ennätysmäärä koiria, 152 kpl.

 

 

 

BIS Jaxonville Paula Punapippuri (om. Puonti Elina) & VSP Svedala Rikhard Riddare (om. Kahlman Inga & Rantanen).


VSP PENTU Tulikäpälän Salli Sammuttaja (om. Renkonen Mari) & BIS PENTU Svedala Åge Åska (om. Järvinen Mari & Antti).



BIS JUN Clawan Elias (om. Partanen Tanja) & VSP JUN Jaxonville Q- Luisa Liisa (om. Karonen Seija).



BIS NUO Acmen Wagner (om. Huovala Iina) & VSP NUO Fennican Tiffany (om. Inga Kahlman).

 

 

BIS VET Fennican Geeba Gerbera (om. Hotanen Kirsi) & VSP VET Dlarah Ghostbuster (om. Seppälä Halla & Hotanen Kirsi).

SERTI KOIRAT


Svedala Samuel Skräddare (om. Whitmarsh Anita) -> FIN MVA


Cimillan Svea Supersöpö (om. Männistö Päivi)

 

 

 BIS kasvattaja kennel Jaxonville, om. Oili Helenius.  (kuva Päivi Siltanen)


BIS JÄLK Jaxonville Leora Leimahdus om. Laakso Riitta.



PARAS TURISTI Adavalls Ben Goliat Jr om. Viitanen Tuulikki.


PARAS PARI Acmen Wilma ja Acmen Wagner


PARAS LAPSI&KOIRA Tuomo Olkkonen 6v. ja Onni. Tuomarina Tarja Peltola.


PARAS ÄIJÄ HÄNDLER Matti Suonsivu ( Milla )   (kuva Nea Paul)


NÄYTTELYN VANHIN KOIRA Antimos Ututyttö 16,5 vuotta (om. Pohjola-Pirhonen Christine)

Kuvat Sari Pitkänen 

 

Kaikki Tulokset

 

UROKSET PENTULUOKKA 7 – 9 KK

Tuomari Rosie Peacock, GB 

 

Svedala Åge Åska FI26689/11 om. Järvinen Mari & Antti PEK 1 KP PU-1-PENTU ROP-PENTU 

Svedala Billy Busväder SE 65417/2010 om. Whitmarsh Anita Ruotsi PEK 2 KP

Danga’s Quasimodo-Ä FI17903/11 om. Helenius Oili PEK 3 KP 

Konnunkodon Ingvar Isbrytare FI11588/11 om. Virtanen Arja PEK 4 

Konnunkodon Ivar Iskarl FI11589/11 om. Markkanen Riina EI SIJOITUSTA 

Taikakuonon Derek FI11687/11 om. Jokela Saara EI SIJOITUSTA



NARTUT PENTULUOKKA 5 – 7 KK

Tuomari Rosie Peacock, GB

 

Tulikäpälän Salli Sammuttaja FI17138/11 om. Renkonen Mari PEK 1 KP PN-1-PENTU VSP-PENTU

Tulikäpälän Saara Savusukeltaja FI17139/11 om. Korander Marjo PEK 2

 Nordville Blackberry FI22561/11 om. Toivola Heikki POISSA

  

NARTUT PENTULUOKKA 7 – 9 KK

Tuomari Rosie Peacock, GB

 

Konnunkodon Idunn Isblomma FI11590/11 om. Kaakkomäki Mira & Seppälä Halla PEK 1 KP PN-2-PENTU 

Jaxonville Rea Ritiratiralla FI14097/11 om. Jaanisalo Elina PEK 2 KP 

Taikakuonon Daniela FI11690/11 om. Tankanen Maarit & Pohjola Merja PEK 3 

Jaxonville Reippaasti Vaan FI14096/11 om. Lauerma Päivi PEK 4 

Fennican Yaffa FI16607/11 om. Kitinoja Karoliina EI SIJOITUSTA 

Jaxonville Rento Meininki FI14098/11 om. Jormanainen Vesa EI SIJOITUSTA 

Svedala Fröken Frost FI61301/10 om. Vuorinen Sylvi EI SIJOITUSTA

 

 

UROKSET JUNIORILUOKKA

Tuomari Rosie Peacock, GB

  

Calawan Elias FI57134/10 om. Partanen Tanja JUN ERI/1 SA ROP-JUNIORI

Handskes Lustiga Ludde FI56490/10 om. Peltola Tarja JUN ERI/2 SA

Calawan Elmer FI57135/10 om. Luotonen Tanja JUN ERI/3

Calawan Epos FI57137/10 om. Jalonen Paula JUN EH

Fennican William FI53056/10om. Mäkelä Tiina  JUN EH

Ihahhurja Arttur FI24301/10  om. Salonen Katja JUN EH

Konnunkodon Hugo Boffin FI38304/10 om. Marttila Merja & Tomi JUN EH

Tulikäpälän Tulipalo FI34307/10 om. Hakala Irina JUN EH

Antimos Brother Louie FI44923/10 om. Ropponen Kia  JUN H

Svedala Torulf Tornfalk FI45260/10 om. Ramberg Tosca POISSA

 

 

UROKSET NUORTEN LUOKKA

Tuomari Rosie Peacock, GB

 

Acmen Wagner FI59064/09 om. Huovala Iina NUO ERI/1 SA ROP-NUORI

Acmen Werner FI59065/09 om. Vingisaar Juha NUO EH

Jaxonville Q-ma Kalle FI30354/10 om. Mikola-Luoto Marja-Liisa NUO EH 

 

UROKSET AVOIN LUOKKA

Tuomari Rosie Peacock, GB

 

Konnunkodon Drogo Baggins FIN14787/05 om. Aalto Sanna AVO ERI/1 SA PU-4 VARA-SERT

JV-08 Jorsakin Dada FIN41576/07 om. Espo Tuija & Juha AVO ERI/2 SA

Maiskis Leomer FI25122/09 om. Virtanen Arja AVO ERI/3

Adavalls Christon Grey FIN32688/07om. Savin Laura & Mihai  AVO ERI/4

Cimillan Ulrik Uljas FI45476/09 om. Rahikainen Henna AVO ERI

Fennican Jaromir FIN55172/06 om. Alapere Ulla AVO ERI

Tulikäpälän Pieni Pyromaani FI18070/09 om. Mäkinen Carita AVO ERI

Cimillan Luka Lumijalka FIN18943/06 om. Pesonen Tiina AVO EH

Fennican Quandros FI50335/09 om. Tamminen Tiina AVO EH

Handskes Egentlik Erik FIN30688/07 om. Hyrkäs Lisa & Petri AVO EH

Handskes Hurtiga Hubert FIN 28331/08 om. Rauäng Mari & Mika AVO EH

Hongiston Armas Adonis FIN33336/06 om. Saarinen Krista AVO EH 

Karjakon Viksu Veksi FI35352/09 om. Sivonen Elsa & Remes Pekka AVO EH 

Kuukiven Teräksen Taakka FIN37028/08 om. Granroth Malin AVO EH

Taikakuonon Carlos FI30482/09 om. Susi Marja AVO EH 

Westorps Bugs Bunny FIN13694/07 om. Lehtinen Sari AVO EH

Tallituvan Thumper FIN331380/06 om. Lehtinen Hanna POISSA

 

 

UROKSET VALIOLUOKKA

Tuomari Rosie Peacock, GB

 

FI MVA Svedala Rikhard Riddare FI18838/09om. Kahlman Inga & Rantanen Noora VAL ERI/1 SA PU-1 VSP

SE MVA Svedala Samuel Skräddare SE 570640/2007 om. Whitmarsh Anita VAL ERI/2 SA PU-3 SERT FI MVA

C.I.B FIN EE UA MVA JV-06 BALTV-09 EEV-11 Antimos Edgar Schein FIN52739/05 om. Hautala Annamaija VAL ERI/3 SA PU-2

FI EE MVA PMJV-09 V-10 Fennican Quicks FI15038/09om. Kaisla Elina VAL ERI/4 SA

FI MVA Antimos Ernst Blofeld FIN27344/08 om. Kalske Maarit VAL ERI

FI MVA Bodeneis Frej Frosti FI32734/09 om. Suutari Anne VAL ERI

C.I.B FI LV MVA Fennican Ivanilos FIN32248/06 om. Kahlman Inga VAL ERI

FI LT MVA Fennican Navigator FIN40163/08 om. Mäkelä Tiina VAL ERI

C.I.B POHJ FIN SE DK EE MVA MV-10 V-06 -07 -0- PMV-09 Bodeneis Carr Galgary FIN24978/05 om. Halonen Niina VAL EH 

FIN MVA Bodeneis Frasse Fastarr FI32733/09 om. Halonen Niina & Jarkko VAL EH 

FI MVA Fennican Quando FI15434/09 om. Mäenpää Seija  VAL EH

FI MVA Fennican Quatro FI15037/09 om. Rautavesi-Rosenström Soile VAL EH 

FIN MVA Gismon Bart FIN55679/07 om. Jääskeläinen Raili VAL EH

C.I.B FI EE LV LT BY BALT MVA Jaxonville Matti Mainio FIN32007/07 om. Vapanen Mikko & Helenius Oili VAL EH

FI MVA JV-09 Jaxonville Nano Nano FIN48385/08 om. Marikko Sirkku VAL EH

FI MVA Jorsakin Dino FIN41575/07 om. Markkanen Riina VAL EH

FI MVA Åswallens Hoppige Harry FIN15393/08 om. Lehtinen VAL EH 

FI LT LV MVA LTV-10 HeV-10 Tulikäpälän Tulimestari FIN27394/08 om. Korander Marjo  VAL H

FI MVA Vastgota True Onyx FIN25848/08 om. Pirhonen Päivi VAL H
 

FI MVA Peregrin Oscar Othello FIN59327/07 om. Kotala Minna POISSA


 

UROKSET VETERAANILUOKKA

Tuomari Rosie Peacock, GB

 

C.I.B POHJ FI SE NO AU EE LV MVA LVV-06 Dlarah Ghostbuster FIN12070/06

om. Seppälä Halla & Hotanen Kirsi VET ERI/1 SA VSP-VET   

FI MVA Jaxonville Hessu Hurmuri FIN28236/00 om. Klossner Salla VET ERI/2

FIN MVA Raparperin Bandiitti FIN35819/97 om. Luotonen Tanja VET ERI/3

  

NARTUT JUNIORILUOKKA

Tuomari Melanie Harris, GB

 

Jaxonville Q-Luisa Liisa FI30355/10 om. Karonen Seija JUN ERI/1 SA VSP-JUN 

Svedala Tilly Talltita FI29005/10 om. Iiramo Sonja & Kahlman Inga JUN ERI/2 SA

Antimos Peggy Sue FI44928/10 om. Vesiluoma Anu JUN ERI/3

Nordville Afrodite FI53379/10 om. Suuronen Sannimaija JUN ERI/4

Jaxonville Q-Liz Vaan FI30356/10 om. Helenius Oili JUN ERI

Konnunkodon Hilda Piukkapaula FI38306/10 om. Heiskanen Riikka & Seppälä Halla JUN ERI 

Calawan Elvira FI57138/10 om. Siikaniemi Hanna & Leikas Essi JUN EH 

Calawan Ester FI57140/10 om. Tuovinen Sara JUN EH

Fennican Xelise Bella FI53060/10 om. Ahlbäck Maarit JUN EH

Hallausvan Alvina Aamutähti FI57066/10 om. Virtanen Sari & Rauäng Mari JUN EH

Handsken Lyckliga Lillan FI56492/10 om. Ikonen Tarja JUN EH 

Handskes Lysande Lulu FI56494/10 om. Lainepää Marja-Liisa & Peltola Tarja JUN EH 

Ihahhurja Alva FI24304/10 om. Niittymäki Susanna & Vainio-Pekka Elina JUN EH 

Tulikäpälän Tulikaste FI34308/10 om. Espo Tuija & Juha JUN EH 

Calawan Evelin FI57139/10 om. Laamanen Anne JUN H 

Svedala My Luna Moonbeam FI50848/10 om. Kotala Minna & Dolmatoff Katariina JUN T 

Konnunkodon Hanna Kullanväärtti FI38307/10 om. Turpeinen Susanna POISSA

 

NARTUT NUORTEN LUOKKA

Tuomari Melanie Harris, GB

 

Fennican Tiffany FI22579/10 om. Kahlman Inga  NUO ERI/1 SA VARA-SERT VSP-NUORI 

Kompiaisen Aivan Ihana FI20580/10 om. Liukkonen Tuija NUO ERI/2

BALTJV-10 Acmen Weronika FI59066/09 om. Suonsivu Terhi NUO ERI/3

Acmen Wiivi FI59067/09  om. Larkiola Maiju NUO EH

Acmen Wilma FI59068/09 om. Vataa Tarja NUO EH

Antimos Rouva Hulda Huoleton FI57591/09 om. Turta Petri NUO EH

Fennican Sibylla FI59092/09 om. Ahlström Isabella & Parviainen Eija NUO EH 

Ihahhurja Aune FI24303/10 om. Kuosmanen Anna-Maija NUO EH 

Jorsakin Hertta FI21266/10 om. Mannerheimo Anne & Pitkänen Sari ja Jorma NUO EH 

Karjakon Ilopilleri FI17796/10 om. Rantanen Mirja & Kaimio Iris NUO EH 

Mystarz Flyer to Jaxonville FI12221/11 om. Helenius Oili & Toivonen Satu NUO EH

Tulikäpälän Roihu Raisa FI53638/09 om. Rahkola Katja NUO EH 

Karjakon Ikiliikkuja FI17799/10 om. Stolt Matilda & Susanna POISSA 

 

NARTUT AVOINLUOKKA

Tuomari Melanie Harris, GB

 

Cimillan Svea Supersöpö FIN50081/08 om. Männistö Päivi AVO ERI/1 SA PN-2 SERT

Cimillan Ursula Uniikki FI45477/09 om. Hillosalo Eva & Tero AVO ERI/2

Kuukiven Metallisydän FIN37032/08 om. Niittymäki Susanna AVO ERI/3

Jaxonville Pia Pitkähäntä FIN21538/09 om. Helenius Oili AVO ERI/4

Calawan Childa FIN12216/07 om. Siikaniemi Hanna & Risto AVO EH

Cimillan Tina Tuiskutuuli FIN39674/09 om. Männistö Päivi AVO EH

Fennican Miss Malaga FIN40161/08 om. Leppäkoski Pirjo AVO EH 

Fennican Primavera FIN59678/08 om. Harmaala Minna AVO EH

Fennican Qutar FI15039/09 om. Teräntö Ann-Marie & Sami AVO EH

Handskes Härliga Hulda FIN28329/08 om. Hongell Maria & Peltola Tarja AVO EH

Jaxonville Ootas Vaan FIN61014/08 om. Koivunen Tiina & Helenius Oili AVO EH

Maiskis Latania FI25117/09 om. Tanila Jussi & Henttonen Maija AVO EH

Maiskis Limonia FI25118/09 om. Gröndahl Milla AVO EH 

Ollin-Oilin Aurora FIN53888/08 om. Satola-Pellinen Jenni AVO EH 

Pihlspetsens Lucy Ewing FIN51810/07 om. Gröndahl Milla AVO EH 

Stenrikas Hurtiga Hedda FIN14135/07 om. Helenius Oili AVO EH 

Tridents Sissi S34346/2009 om. Ahlström Isabella & Laajala Jari AVO EH 

Vestböge Smulan FIN50238/06 om. Mäkelä Tiina AVO EH  

Cimillan Ulrika Uskollinen FI45479/09 om. Oikarinen Maiju POISSA

 

 

NARTUT VALIOLUOKKA

Tuomari Melanie Harris, GB

 

FI MVA Jaxonville Paula Punapippuri FI21541/09 om. Puonti Elina VAL ERI/1 SA PN-1 ROP 

FI MVA Konnunkodon Freyja Vanir FIN30658/07 om. Jokela Reeta VAL ERI/2 SA PN-4 

FI MVA LT JMVA EE JMVA Svedala Oyster Pearl FIN57019/08 om. Leponiemi Tarja VAL ERI/3 SA 

FIN MVA Cimillan Kajsa Karamelli FIN40709/05 om. Hillosalo Eva VAL ERI/4 SA